A pénz: szavazat.
Ahova adod, arra azt mondod: élj!
A pénz víztermészetű: áramlik, folyik, forrása van, amerre megy, élet fakad a nyomában.
A pénznemünk neve a fiorino, virágocska szóból származik. Florentinus, azaz firenzei –így hívták az ott vert érméket, amelyek hátoldalát a város címerén is szereplő liliom díszítette. Firenze olasz neve, a Florence Flóra, a virágok és a tavasz istennőjének nevéből ered.
Vannak nyelvek, ahol magánhangzó helyett állhatnak úgynevezett folyékony mássalhangzók, mint az l és az r, a magyar azonban átvételkor a mássalhangzó-torlódást a szó elején nem tűrte meg, ebből is kivetette az l-t.
A görbekezűt szeretik a bírák.
(a.m. a vesztegetőt)
Pénz is, nő is vízminőség. Nem csoda, hogy bár a pénz is mint a liliom, ártatlan abban, milyen képzeteket társítunk hozzá, zavaros a viszonyunk vele. Mintha eredendően bűnös volna, akárcsak kultúránkban a nő, mintha amihez hozzáér, azt beszennyezné. (v.ö. piszkos pénz)
Talán ez annak a logikátlanságnak a magyarázata, hogy miért adjuk ki magától értetődően idegennek, és miért nem akarjuk elfogadni családon belül vagy baráttól.
Pedig a pénz virágoztat.
Egy kutatás szerint ma az ember reggel először a telefonját nézi meg. Egészséges szokás-e? Nem hinném. Nálam nagyjából az ötödik helyre került a reggeli rutinban a mi-történt-az-éjjel-a-világban. Akkor viszont szeretek olyan tartalmakkal találkozni, amelyeket jó olvasni. És te?
A feliratkozással elfogadod az adatkezelési irányelveket.
Bármikor leiratkozhatsz.